Adebayor rozmawia z Crystal Palace ?

Według doniesień angielskich serwisów, Emmanuel Adebayor rozpoczął negocjacje z Crystal Palace, aby już w najbliższych dniach dołączyć do drużyny Alana Pardewa. Reprezentant Togo od marca 2015 roku jest wolnym graczem, po tym jak rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron z Tottenhamem.

31-letni napastnik nie zdobył gola od października 2014 roku, po raz ostatni zagrał w spotkaniu ligowym w marcu 2015 roku, jednak Pardew uważa że doświadczenie Emmanuela mogłoby wiele wnieść do drużyny Crystal. Nic dziwnego, Adebayor zagrał w takich klubach jak Arsenal Londyn, Manchester City, Real Madryt i Tottenham, to wielki kluby które na pewno pomagały zdobywać graczowi doświadczenie. W ciągu swojej całej kariery zawodnik zdobył ponad 130 goli we wszystkich klubach oraz 30 goli dla Reprezentacji Togo.

Adebayor napastnikiem z doświadczeniem

Obecnie w drużynie Crystal z kontuzjami zmagają się Dwight Gayle i Connor Wickham, drużyna z powodu braku skutecznego napastnika nie zdobyła gola w trzech ostatnich spotkaniach ligowych. Teraz po otwarciu okna transferowego Pardew koniecznie szuka skutecznego napastnika, wiele się już mówiło o Austinie z QPR, ale od dwóch dni tematem transferu stał się napastnik bez klubu a więc Adebayor.

Po klęsce Emmanuela w Tottenhamie, gdzie zarabiał podobno 150,000 funtów tygodniowo zawodnik nie może znaleźć nowego pracodawcy. Według The Guardian, drużyna Crystal rozpoczęła już rozmowy z zawodnikiem, wiele się też mówi o klauzuli w kontrakcie, która mówi o tym, że jeżeli zawodnik złamie przepisy dyscyplinarne klubu, jego kontrakt automatycznie zostanie rozwiązany.

Adebayor nadal w formie ?

Wszyscy sobie zadają teraz pytanie czy tak długa przerwa od Premier League nie wpłynęła źle na Emmanuela, czy zawodnik nadal będzie tak skuteczny po podpisaniu kontraktu z klubem, czy też będzie potrzebował sporo czasu na odnalezienie się ponownie w Lidze Angielskiej. Na pewno kluby które chciałyby zakontraktować zawodnika, muszą przeanalizować czy zawodnik po podpisaniu kontraktu będzie się angażował w występy na boisku i czy poprawi swój charakter, który narobił mu wcześniej wiele problemów.

Dodaj komentarz