Adebayor zawodnikiem Crystal Palace

Emmanuel Adebayor został dzisiaj zawodnikiem Crystal Palace, zawodnik podpisał z nowym klubem kontrakt do końca sezonu. Tym samym kończy się długie oczekiwanie na nowego napastnika dla Alana Pardewa, który szukał odpowiedniej osoby od początku stycznia.

31-latek jest doświadczonym graczem, jednak od września 2015 roku pozostawał bez klubu, po tym jak za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z Tottenhamem. Jednak przygoda w Premier League trwała u Adebayora 9 lat, od momentu dołączenia do Arsenalu Londyn w 2006 do zakończenia przygody w Tottenhamie.

Oprócz występów ligowych, Emmanuel ma na koncie ponad 60 występów w Reprezentacji Togo, dla której zdobył łącznie 29 bramek.

Adebayor i jego przebieg kariery

Swoją karierę piłkarską rozpoczynał we francuskim Metz, gdzie w pierwszej drużynie występował od 2001 roku przez dwa lata, rozgrywając 44 spotkania ligowe, w których zdobył 15 goli. Kolejnym klubem napastnika, było francuskie Monaco w którym spędził trzy lata. W 2006 roku stał się graczem Arsenalu Londyn, jednak po trzech latach zmienił barwy na Manchester City. Będąc w drużynie The Citizes w 2011 roku został wypożyczony do Realu Madryt a rok później wypożyczony do Tottenhamu, gdzie w 2012 roku trafił już na stałe. Po trzech latach w Tottenhamie rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron, wszystko przez zatarg z trenerem.

Adebayor skutecznym strzelcem w Premier League

W całej swojej przygodzie w Premier League a więc w trzech klubach, Adebayor rozegrał 230 spotkań ligowych w których zdobył 96 goli, do tego rozegrał 16 spotkań Pucharu Anglii w których zdobył 5 goli oraz 10 spotkań Pucharu Ligi, w których zdobył 4 gole. W całej swojej piłkarskiej karierze rozegrał 44 mecze w Lidze Mistrzów, w której zdobył 11 goli oraz 16 spotkań Ligi Europy, w której zdobył 9 goli.

Miejmy nadzieję, że ten pokaźny dorobek bramkowy będzie kontynuował w Crystal Palace z sukcesem. Przychodząc do Crystal Palace, zawodnik otrzymał koszulkę z numerem 25.

Według niektórych doniesień, wynika że Adebayor w Crystal Palace ma zarabiać 400,000 euro miesięcznie, zarobki wydają się dosyć prawdopodobne, ważne żeby gracz wrócił do swojej optymalnej formy, i zacznie strzelać bramki.

Dodaj komentarz