Crystal Palace na kolana, City wygrywa 4:0

Crystal Palace piąty mecz z rzędu nie potrafili zdobyć gola, tym razem zostali rozbici przez Manchester City 4:0 stwarzając zaledwie kilka groźnych akcji.

Wyjazd na Etihad Stadium zakończył się demolką drużyny Crystal, wiadomo było że łatwo nie będzie, szczególnie że drużyna City wygrała ostatnie dziewięć na dziesięć spotkań z Crystal, tym razem podopieczni Pellegriniego trafili do siatki czterokrotnie nie dając dojść do słowa gościom.

Groźne akcje Crystal można policzyć na palcach jednej ręki, szkoda że mimo słabej ofensywy od początku stycznia, Alan Pardew nadal nie postanowił zakupić napastnika, tym razem było podobnie jak ostatnio, mimo kilku akcji nie udało się zdobyć gola.

Crystal Palace po raz kolejny bez gola

Pierwszy gospodarzom zagroził Damien Delaney, który w 3 minucie oddał strzał, który nie sprawił problemu Hartowi. Kolejny atak Crystal to strzał w wykonaniu Wickhama w 16 minucie, jednak strzał przeleciał nad poprzeczką. Najgroźniejszą akcją Crystal był strzał Joela Warda w 64 minucie, który o centymetry minął słupek bramki. Po raz ostatni groźnie zrobiło się gdy Yohan Cabaye który swoim strzałem mógł zmienić wynik na 3:1, jednak strzał rónież o centymetry minął słupek bramki.

Gospodarze trafiali bez większego problemu, najpierw z ponad 30 metrów silny strzał oddał Delph, który zakończył się golem. Następnie dwa trafienia dorzucił Sergio Aguero, pierwsze chwile przed końcem pierwszej połowy a drugie w 68 minucie. Dzieła zniszczenia dokonał Silva w 84 minucie.

Trudne spotkanie przed Crystal Palace

Słaba ofensywa staje się problemem dla Pardewa, to już piąte spotkanie z rzędu w lidze bez strzelonej bramki. Kolejne spotkanie 23 stycznia, łatwo nie będzie przeciwnikiem będzie silny Tottenham, który dzisiaj rozbił Sunderland 4:1.