Crystal Palace przegrywa z Chelsea 0:3

W dzisiejszym spotkaniu rozegranym na Selhurst Park, Crystal Palace uległo Chelsea Londyn 0:3, gole dla Chelsea zdobyli trzej Brazylijczycy, Oscar, Willian oraz Diego Costa. Ta porażka przerwała dobrą serię Crystal, zawodnicy nie przegrali do tej pory spotkania od końca listopada natomiast Chelsea odniosła pierwsze zwycięstwo pod wodzą Hiddinka.

Rok 2016 drużyna Crystal zaczęła od porażki 0:3 z obecnym mistrzem Anglii, dla drużyny Chelsea był to rewanż z początku sezonu kiedy to na boisku rywala drużyna Crystal triumfowała 2:1, tym razem mecz potoczył się inaczej, mocno osłabione z powodu kontuzji Crystal mimo walki uległa przed własną publicznością.

Crystal i Chelsea wyrównanie w pierwszej połowie

Spotkanie rozpoczęło się w szybkim tempie, już w 7 minucie Wilfried Zaha oddał silny strzał zza pola karnego, który o kilkanaście centymetrów minął słupek bramkarza Chelsea. Odpowiedź Chelsea to strzał Hazarda, był mocno nietrafiony ale podczas strzału zawodnik nabawił się kontuzji i kilka minut później musiał opuścić murawę. Kolejna groźna akcja gości zakończyła się stratą gola przez Crystal, niestety wiele tu błędu obrony, najpierw Costa otrzymał podanie, które nie zostało przecięte przez żadnego z obrońców a następnie wystawił piłkę do niepilnowanego Oscara, który bez problemu wpakował ją do siatki. Odpowiedź Crystal była szybka, bo w już w 30 minucie strzał a bardziej źle wykonane dośrodkowanie mogło zaskoczyć bramkarza gości, piłka powędrowała bowiem tuż nad poprzeczką. W 36 minucie po raz kolejny błąd popełniła obrona Crystal, po czym Azpilicueta znalazł się w dogodnej sytuacji a strzał zawodnika z problemami wybronił Hennessey.

Chelsea dominuje i pokonuje Crystal

Po zmianie stron gra nie uległa zmianie, ponownie spotkanie było toczone w szybkim tempie, nie długo przyszło nam też czekać na groźną akcję Chelsea, w 53 minucie po rzucie wolnym idealnie dogranie na głowę w polu karnym otrzymał Zouma, jednak na nasze szczęście strzał przeleciał minimalnie nad poprzeczką. W 61 minucie kibice na trybunach zobaczyli przepiękny strzał zza pola karnego w wykonaniu Williana, po tym huknięciu Hennessey nie miał nic do powiedzenia i piłka wleciała w samo okienko bramki. Po stracie gola Crystal nieco się pogubiło co szybko wykorzystała Chelsea dobijając swojego rywala, w 67 minucie, Willian uderzał na bramkę, strzał wybił w bok bramkarza Crystal, jednak nieszczęśliwie bo dobiegł do niej Diego Costa i ustalił wynik na 0:3.

Kolejne spotkania styczniowe Crystal Palace

Teraz po raz kolejny nadchodzą ciężkie dwa tygodnie dla drużyny, najpierw 9 stycznia Crystal Palace zagra na wyjeździe z ekipą Southampton w ramach spotkania Pucharu Anglii, następnie 12 stycznia z Aston Villą w ramach ligi i 16 stycznia ponownie na wyjeździe, tym razem również spotkanie ligowe a przeciwnikiem będzie Manchester City.

Crystal Palace – Chelsea Londyn 0:3 (0:1)