Crystal remisuje ze Swensea 0:0

Połowa sezonu za nami, w spotkaniu dziewiętnastej kolejki Crystal Palace zremisował na Selhurst Park z drużyną Swensea City 0:0. Spotkanie było wyrównane, z lekką dominacją Crystal, niestety żadna z ekip nie stworzyła na tyle groźnej akcji aby zdobyć gola.

Pierwsza połowa nie mogła się podobać, szczególnie że żadna z ekip nie zagroziła swojemu przeciwnikowi a bramkarze obu ekip głównie odpoczywali. Widać było zmęczenie spowodowane napiętym grafikiem z powodu Boxing Day, jednak takie sytuacje są co roku i drużyny powinno przygotować i rozłożyć siły na te spotkania.

Przerwa na pewno przyniosła rozmowy trenerów ze swoimi graczami, mimo połowy sezonu każda wygrana i każdy punkt jest ważny jak to zawsze w lidze angielskiej bywa.

Druga połowa mogła się zacząć idealnie dla Crystal, już w 48 minucie dośrodkowanie otrzymał Brede Hangeland i strzałem głową był bliski pokonania Fabiańskiego. Niestety błyskawiczne przebudzenie w drugiej połowie było chwilowe, kibice ponownie oglądali grę w środkowej części boiska a na następną groźną akcję musieliśmy poczekać aż do 74 minuty, wtedy to w polu karnym piłka trafiła do Patricka Bamforda, jednak ten oddał silny strzał lecz w sam środek bramki, nie zaskakując w żaden sposób Fabiańskiego.

Z minuty na minutę zmęczenie się zwiększało a zawodnicy popełniali drobne błędy, co w samej końcówce przyniosło po jednej groźnej akcji z każdej ze stron, najpierw w 90 minucie Zaha przedarł się przez obronę, jednak strzał mocno nietrafiony nie miał szans na powodzenie. Odpowiedź gości przyszła w 93 minucie i można uznać że była to najgroźniejsza akcja Swensea w tym spotkaniu, z rzutu wolnego szczęścia próbował Gylfi Sigurdsson jednak strzał nie mógł zaskoczyć Hennesseya.

Teraz gracze Crystal udadzą się na chwilowy odpoczynek aby 3 stycznia zmierzyć się przed własną publicznością z Chelsea Londyn.

Crystal Palace – Swensea City 0:0

Crystal Palace: Hennessey, Ward, Hangeland, Dann, Souare, Cabaye, Jedinak, Zaha, McArthur (Mutch 76), Ledley, Puncheon (Lee 70), Chamakh (Bamford 46).

Swensea City: Fabianski, Amat (Bartley 77), Williams, Naughton, Taylor, Shelvey (Ki 55), Cork, Emnes (Sigurdsson 55), Grimes, Barrow, Gomis.