Oceny zawodników po wygranym meczu z Southampton

Crystal Palace wyeliminował Southampton z rozgrywek FA Cup, dzięki wygranej 2:1 na boisku rywala, po znakomitej grze i skutecznej obronie święci nie potrafili wyrównać ostatecznie wyniku spotkania. Pardew nie krył zadowolenia z postawy swoich graczy, teraz po meczu przyszła pora na ocenę graczy Crystal.

Ocena zawodników Crystal po spotkaniu z Southampton

Ocena w skali 1-10, gracze, którzy pojawili się po 70 minucie nie zostali ocenieni.

Wayne Hennessey – 9 – jedna z kluczowych postaci we wczorajszym spotkaniu, bramkarz Crystal spisywał się znakomicie, wielokrotnie ratował drużynę przed stratą bramki. Mimo słabego spotkania przeciwko Chelsea, Wayne udowodnił że nie bez powodu został wybrany graczem grudnia według kibiców swojego klubu.

Jason Puncheon – 9 – jeden z najlepszych meczów w tym sezonie w wykonaniu Puncheona, zawodnik zaliczył wczoraj asystę, dodatkowo to po jego strzale bramkarz świętych wybił piłkę która wpadła prosto pod nogi Zahy, a ten zdobył gola. Dla Jasona był to powrót na boisku swojego poprzedniego klubu w którym występował przez 4 lata, jednak to nie wpłynęło negatywnie na gracza, który oprócz Hennessey’a był najlepszą postacią na boisku.

Wilfried Zaha – 8 – strzelec jednej z bramek, Zaha zagrał dobre spotkanie, pewnie rozgrywając piłkę. Zawodnik zagrał na wysokim poziomie, dobrze spisywał się w defensywie jak i w ofensywie. Przepiękny gol z woleja dał ostatecznie wygraną Crystal.

Joel Ward – 8 – strzelec pierwszej bramki w sobotnim spotkaniu, otworzył wynik spotkania. W defensywie bardzo dobra gra, jedna z lepszych w jego wykonaniu w tym sezonie, bez problemu radził sobie z Stevenem Davisem i Dusanem Tadicem.

Damien Delaney – 8 – to był kolejny bardzo dobry mecz w wykonaniu Damiena, gracz był pewnym punktem w obronie.

Scott Dann – 8 – kolejny pewny punkt defensywy Crystal, zawsze znajdował się we właściwym miejscu, skutecznie zatrzymując ataki Southampton

Yohan Cabaye – 7 – zawodnik powrócił po zawieszeniu w meczu z Chelsea, zagrał solidne spotkanie, zagrał pewny football do którego nas już przyzwyczaił

Joe Ledley – 7 – zagrał zamiast Jamesa McArthura, spotkanie dobrze rozegrane z taką grą, Pardew bez problemu może stawiać na gracza

Pape Souare – 7 – zagrał naprzeciw Sadio Mane, pilnował gracza skrupulatnie, chociaż dwukrotnie miał problem z zawodnikiem. Po za tym dobre spotkanie w wykonaniu zawodnika.

Fraizer Campbell – 7 – zawodni nie zbyt często występuje w obecnym sezonie, zagrał dobre spotkanie, chociaż brakowało pewności przy atakach ze strony zawodnika. Nie jest to typowy skuteczny napastnik, jednak jako zmiennik spisuje się dobrze.

Jordon Mutch – 6 – zawodnik próbował zabłysnąć na boisku, jednak nie zbyt skutecznie, przeciętne spotkanie w wykonaniu Mutcha w drugiej połowy zmieniony przez Sako.

Bakary Sako – 7 – zagrał od 57 minuty wracając tym samym na boisku po kontuzji. Zagrał pewniej od zmienionego Mutcha, jednak Sako już przyzwyczaił nas do skutecznej i pewnej gry.

Marouane Chamakh i Mile Jedinak pojawili się po 70 minucie dlatego też nie zostali ocenieni.